Zajęcia warsztatowe
   
  Wszystkie zajęcia zostały ułożone w taki sposób aby obejmowały w równym stopniu zagadnienia związane z takimi dziedzinami nauki jak biologia, chemia, fizyka i jednocześnie maksymalnie wykorzystywały wyposażenie pracowni dydaktycznej.

  Tematyka i stopień skomplikowania zajęć został dostosowany do poszczególnych grup wiekowych dzieci, uwzględniając zarówno ich dotychczasową wiedzę ogólno przyrodniczą jak i możliwości manualne.

  Doświadczenia zaplanowano w taki sposób aby były proste w wykonaniu, interesujące, przekazywały informację naukową ale przede wszystkim dawały dzieciom wiele radości. Przygotowane w tym celu mini laboratorium ma poniekąd spełniać zadanie sali zabaw wyposażonej w ciekawe dla dzieci liczne modele dydaktyczne i profesjonalny sprzęt laboratoryjny.

  Wszystkie warsztaty oparte są na twórczej pracy dzieci a zagadnienia teoretyczne tłumaczone zawsze w łatwy i zabawny sposób. Na naszych zajęciach nikt się nie nudzi, a więc Baw się Nauką z Junior Odkrywca!


  Podczas zajęć związanych z biologią znajdziemy się w najcenniejszych przyrodniczo zakątkach błękitnej planety. W środku najbardziej spektakularnych miejsc bytowania zwierząt i roślin. Poznamy ich rekordzistów i superbohaterów. Wspólnie stworzymy biograficzne mapy świata roślin i zwierząt, wykonamy zielniki, modele owadów czy pluszowych mikrobów, na własne oczy zobaczymy DNA. W zapoznaniu się z dokładniejszą budową maleńkich organizmów pomogą nam szkła powiększające i mikroskopy. Odważni pogłaszczą karaczany, a nieustraszeni włożą rękę w kłębowisko mączników. Poznając budowę naszej planety wykonamy pamiątkowe zlepieńce, dokonamy przyśpieszonego wietrzenia skał i erupcji wulkanów.

  Udowodnimy, że chemia to spektakularne i zaskakujące reakcje chemiczne.

  Zgłębimy tajniki fizyki rozmawiając o elektrostatyce, ciśnieniu i siłach tarcia. Oswoimy tak groźne zjawiska jak burze, tornada i trzęsienia ziemi. W bezpieczny sposób sprawdzimy co to jest prąd. Nasze warsztaty ukażą też problemy związane z ochroną środowiska oraz wagę ekologii. Będziemy więc rozmawiać o formach ochrony przyrody, endemitach, czerwonej księdze roślin i zwierząt. Wykonamy eksperymenty wskazujące na czynniki odpowiedzialne za globalne ocieplenie klimatu. Wyjaśnimy co to recykling robiąc „coś z niczego”.

  Nie sposób  opisać w skrócie wszystkich naszych warsztatów. Niewątpliwie każdy z nich jest niepowtarzalny i na długo zostaje w pamięci uczestników.

  ...więcej o zajęciach

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTPS} !=on RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]