Warsztaty naukowe dla dzieci 5-12 lat - Mokotów

   

  Lokalizacja: Dom Kultury Kadr ul. Rzymowskiego 32

  czwartek, godz. 16:00-17:00 (5-6 lat), 17:15-18:15 (7-9 lat), 18:30-19:30 (10-12 lat)

  Tutaj zapiszesz dziecko na warsztaty.

  Planowany start warsztatów: 14 września 2023

   

   

   

   A na jednych z pierwszych warsztatów m.in.:

  Jak wata na patyku, czyli DNA na wykałaczce -co to takiego DNA? Gdzie ono mieszka? Jak wygląda? Do czego służy komórkom? Po krótkim wstępie teoretycznym, każdy z uczestników warsztatów samodzielnie uzyska DNA w probówce, które wyizoluje, według specjalnego protokołu, z komórek wybranych roślin. Efekty swoich działań dzieci zobaczą na własne oczy nawijając uzyskane DNA na wykałaczki lub wirując je w stołowych wirówkach laboratoryjnych. Otrzymane próbki mogą zabrać do domu.
   
  Pstryczek elektryczek - czym naprawdę jest „Pstryk” z wiersza Juliana Tuwima? Co to jest prąd i skąd bierze się w naszych domach? Do czego go wykorzystujemy? Jak przerobić siłę wiatru, wody lub słońca na energię elektryczną? Czy można skonstruować baterie z widelców i ziemniaków? W trakcie warsztatów pobawimy się w produkcję ekologicznych baterii warzywnych i owocowych. Sprawdzimy jak działają elektrownie zasilane wiatrem, wodą i światłem słonecznym. Dzięki specjalnym zestawom zbadamy co to jest prąd, przewodnik, opornik i jak działa silnik w samochodzie. Przy pomocy niewielkich silniczków i specjalnych klocków dzieci skonstruują samodzielnie przestrzenne, figury obrotowe.
   
   
   
   
   
  Chemia czarodziejka - chemia wcale nie musi być nudna. Chemia to nie tylko nudne wzory i trudne zadania. Chemia to przede wszystkim zaskakujące i efektowne reakcje chemiczne. W trakcie tych warsztatów dzieci dowiedzą się czym zajmuje się chemia, co to są pierwiastki, roztwory, mieszaniny i reakcje chemiczne. Zbudują z klocków związki chemiczne. Wykonają efektowne doświadczenia. Każde dziecko będzie dysponować osobistym zestawem szkła laboratoryjnego, statywami, pipetami i roztworami chemicznymi, które wcześniej przygotuje. Dzięki nim wykonamy kilka kameleonów chemicznych – doświadczeń polegających na przeprowadzeniu reakcji chemicznych, które skutkują nieoczekiwaną zmianą barwy, po zmieszaniu ze sobą odpowiednich odczynników. Dodatkowo za sprawą dwutlenku węgla nadmuchamy balony bez użycia płuc i pompki. Wykonamy też dymiące probówki i wyprodukujemy pastę do zębów dla słonia :-)
   
  Wulkany - każdy uczestnik warsztatów wykona model wulkanu oraz wyprodukuje specjalną lawę, którą umieści w kraterze swojego modelu. Następnie dokona prezentacji erupcji swojego wulkanu. Dodatkowo, wykorzystując specjalne modele wulkanów każde dziecko będzie mogło wyprodukować dużą ilość pary wodnej, która nagłym słupem wystrzeli z makiety imitując wyrzut gazów i pyłów wulkanicznych, a także spróbować wzniecić ogień na dnie krateru, ale bez użycia zapałek.
   
   
   
   
  Koszt warsztatów wynosi 180 zł/miesiąc
   
   
  Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!!!
RewriteEngine On RewriteCond %{HTTPS} !=on RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]