05-08-2017

Warsztaty naukowe - Warszawa



Trwają zapisy na warsztaty naukowe startujące od października w Warszawie.

 

 

 

Nasze warsztaty znajdziesz w następujących lokalizacjach:

BEMOWO - Lazurowa 14 (I piętro-empik school)

 

BIELANY - Al. Reymonta 12 (I piętro-empik school)

 

CENTRUM - Marszałkowska 104/122 (DT Junior-III piętro-empik school)

 

MOKOTÓW - Wałbrzyska 11 (wejście po prawej stronie CH LAND-II piętro-empik school)

 

URSYNÓW - Natoliński Ośrodek Kultury, Na Uboczu 3 

 

Tutaj zapiszesz dziecko na warsztaty.

 

 

 

A na jednych z pierwszych warsztatów m.in.:

Jak wata na patyku, czyli DNA na wykałaczce -co to takiego DNA? Gdzie ono mieszka? Jak wygląda? Do czego służy komórkom? Po krótkim wstępie teoretycznym, każdy z uczestników warsztatów samodzielnie uzyska DNA w probówce, które wyizoluje, według specjalnego protokołu, z komórek wybranych roślin. Efekty swoich działań dzieci zobaczą na własne oczy nawijając uzyskane DNA na wykałaczki lub wirując je w stołowych wirówkach laboratoryjnych. Otrzymane próbki mogą zabrać do domu.
 
Pstryczek elektryczek - czym naprawdę jest „Pstryk” z wiersza Juliana Tuwima? Co to jest prąd i skąd bierze się w naszych domach? Do czego go wykorzystujemy? Jak przerobić siłę wiatru, wody lub słońca na energię elektryczną? Czy można skonstruować baterie z widelców i ziemniaków? W trakcie warsztatów pobawimy się w produkcję ekologicznych baterii warzywnych i owocowych. Sprawdzimy jak działają elektrownie zasilane wiatrem, wodą i światłem słonecznym. Dzięki specjalnym zestawom zbadamy co to jest prąd, przewodnik, opornik i jak działa silnik w samochodzie. Przy pomocy niewielkich silniczków i specjalnych klocków dzieci skonstruują samodzielnie przestrzenne, figury obrotowe.
 
 
 
 
 
Chemia czarodziejka - chemia wcale nie musi być nudna. Chemia to nie tylko nudne wzory i trudne zadania. Chemia to przede wszystkim zaskakujące i efektowne reakcje chemiczne. W trakcie tych warsztatów dzieci dowiedzą się czym zajmuje się chemia, co to są pierwiastki, roztwory, mieszaniny i reakcje chemiczne. Zbudują z klocków związki chemiczne. Wykonają efektowne doświadczenia. Każde dziecko będzie dysponować osobistym zestawem szkła laboratoryjnego, statywami, pipetami i roztworami chemicznymi, które wcześniej przygotuje. Dzięki nim wykonamy kilka kameleonów chemicznych – doświadczeń polegających na przeprowadzeniu reakcji chemicznych, które skutkują nieoczekiwaną zmianą barwy, po zmieszaniu ze sobą odpowiednich odczynników. Dodatkowo za sprawą dwutlenku węgla nadmuchamy balony bez użycia płuc i pompki. Wykonamy też dymiące probówki i wyprodukujemy pastę do zębów dla słonia :-)
 
Wulkany - każdy uczestnik warsztatów wykona model wulkanu oraz wyprodukuje specjalną lawę, którą umieści w kraterze swojego modelu. Następnie dokona prezentacji erupcji swojego wulkanu. Dodatkowo, wykorzystując specjalne modele wulkanów każde dziecko będzie mogło wyprodukować dużą ilość pary wodnej, która nagłym słupem wystrzeli z makiety imitując wyrzut gazów i pyłów wulkanicznych, a także spróbować wzniecić ogień na dnie krateru, ale bez użycia zapałek.
 
 
 
 
Koszt warsztatów wynosi 120 zł/miesiąc + 20 zł opłata wpisowa z pierwszą wpłatą 
 
 
Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!!!



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2012-2022 Junior Odkrywca