25-09-2016

Sezon wystartował - zapisz dziecko już teraz!Z początkiem września ruszyły po wakacyjnej przerwie nasze regularne warsztaty. Choć to dopiero kilka tygodni nowego sezonu udało się już zrealizować wiele ciekawych tematów.

 

 

Sochaczew

Czy da się zmierzyć prędkość światła za pomocą czekolady lub rodzynek? Na nowych zajęciach wszystko jest możliwe. Eksperymenty tym bardziej podobały się uczestnikom, że na koniec warsztatów można było ich efekt zjeść :-)

Kolejny temat był poświęcony pewnej roślinie "Mydlnicy Lekarskiej" . Dzieci dowiedziały się, że dzięki saponinom zawartym w jej korzeniach można stosować ją w leczeniu kaszlu lub produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Praca z mikroskopami zawsze budzi wiele emocji. Tym razem szukaliśmy materiału zapasowego roślin - skrobi oraz aparatów szparkowych w liściach kosaćca.

    


Płock

Na pierwszych warsztatch w tym sezonie zajmowaliśmy się dyfuzją. Sprawdzaliśmy jak zachodzi w gazach, cieczach oraz ciałach stałych. Najbardziej podobał się dzieciom eksperyment, do którego wykorzystaliśmy piankę do golenia udającą chmurę kolorowego deszczu. Dzięki temu doświadczeniu obserwowaliśmy powolne mieszanie się kolorowych barwników w wodzie.

Kolejne spotkanie poświęcone było budowie szkieletowej różnego rodzaju zwierząt. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat różnicy w budowie szkieletów różnych zwierząt. Wykonały też modele wybranych szkieletów, które zabrały ze sobą do domu na pamiątkę.

Z niezwykłym entuzjazmem zostały przyjęte eksperymenty związane z ruchem kontynentów. Podczas warsztatów można było wykonać chemiczne gejzery oraz zabawne i kolorowo spienione wulkany. 
 
Wołomin
 
Czy plastik może być ekologiczny? Udowodniliśmy, że tak. Podczas warsztatów przy pomocy mleka i octu dzieci wyprodukowały grudki plastiku - kazeinę. Kolejnym razem zgłębialiśmy wiedzę z fizyki na temat dyfuzji.
 

   


Cały czas można zapisać dziecko na nasze warsztaty. Jeśli nie ma miejsc w obecnych grupach tworzymy nowe. 

 

Lokalizacje:

Sochaczew (Warszawska 31B), Płock (Al. Piłsudskiego 31) - zapisy: www.juniorodkrywca.pl/zapisy

Wołomin (MDK, Mariańska 7) - zapisy tel. 601 694 194

Pruszków - warsztaty w ramach Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego od 8.X października - zapisy, informacje tel. (22) 728 39 40, 42, 44 

 

O zasady uczestnictwa w naszych warsztatach w nie wymienionych powyżej miejscach prosimy pytać organizatorów.

 

Zapraszamy i czekamy na kolejnych małych naukowców.
 
 
 
 
 
Terminarz zajęć - Sochaczew
 
Terminarz zajęć - Płock, Piastów 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2012-2019 Junior Odkrywca