20-08-2012

  Zaczynamy we wrześniu  Koniec z nudą w Sochaczewie. Już od września rusza Junior Odkrywca. Nie przegap tego momentu. Już dziś zapisz swoje dziecko na niepowtarzalne spotkania z nauką. Zapisy już trwają, skontaktuj się z nami, ilość miejsc ograniczona.

   

  Na cykliczne spotkania z nauką zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat. Uczestnicy będą podzieleni na 3 grupy wiekowe: 5-6 lat, 7-9 lat i 10-12 lat. Każda grupa będzie liczyć maksymalnie 10 osób a zajęcia będą się odbywać co tydzień, od września do czerwca. W trakcie pojedynczych warsztatów będzie realizowane jedno zagadnienie naukowe, co w czasie całego roku szkolnego złoży się na zbiór różnorakich tematów z biologii, chemii i fizyki. W zależności od grupy wiekowej zajęcia laboratoryjne będą prowadzone w nieco inny sposób, tak aby bez względu na wiek każdy uczestnik mógł pracować manualnie na zajęciach w miarę swoich możliwości, dowiedzieć się jak najwięcej, zrozumieć trudne zagadnienia i przede wszystkim bawić się wesoło nauką. Ukończenie całorocznego kursu zajęć będzie premiowane stosownym dyplomem a na najzdolniejszych i najwytrwalszych będą czekały miłe niespodzianki.


  I tak w trakcie całorocznego bloku zajęć najmłodsi naukowcy (grupa 5-6 lat) poznają zróżnicowany świat roślin i zwierząt. Będą hodować ciekawe rośliny i owady. Poznają podstawy budowy komórki, zobaczą ją pod mikroskopem, dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje. Wejdą do wnętrza komórki budując swoje własne gigantyczne modele komórkowe używając kartonów. Dowiedzą się co to fluorescencja, będą puszczać niepękające bańki fluorescencyjne, zbudują model poduszkowca.


  Starsze dzieci (grupa 7-9 lat) wykonają swoje własne preparaty mikroskopowe z cebuli, założą mini terrarium, wykonają plastikowe figurki z mleka. Dzięki modelom dydaktycznym z chemii dowiedzą się czym zajmuje się ta dziedzina nauki. Wykorzystując akcesoria plastyczne zbudują modele znanych związków chemicznych. Zbudują barometr.


  Najstarsza grupa (10-12 lat) zapozna się z pracą profesjonalnego laboratorium biochemicznego używając sprzętu zgromadzonego w Junior Odkrywca. Dzieci dowiedzą się między innymi co to DNA, zobaczą je na własne oczy zwijając je w kokon na wykałaczkę. Sprawdzą czy drożdże oddychają jak ludzie. Dowiedzą się czy ucho kryje w sobie całą orkiestrę. Dzieci zrobią także zaczarowany, znikający atrament.


  Wszyscy bez względu na wiek pobawią się w zdobywców kosmosu. Nasz teleskop pozwoli na obserwacje planet, mgławic i dzięki specjalnym filtrom również słońca. Dowiemy czy na Marsie jest życie? Podejrzymy wulkaniczną powierzchnię księżyca i sprawdzimy czy Pan Twardowski wciąż przebywa na księżycu?